facebook
^W górę

 • 1 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 2 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 3 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 4 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 5 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.

Szkoła Podstawowa w Chludniach

Oficjalny serwis

  
  
  

Witajcie pierwszaki…

Ślubowanie klas pierwszychDzień 22 października 2014 roku był bardzo ważnym dniem dla klasy pierwszej.  W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Chludniach. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni – pani Wandy Gulanowskiej przygotowali  część artystyczną, w której zaprezentowali swoje umiejętności i zdolności przed zgromadzoną publicznością.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: pan Józef Dymerski – wójt gminy Mały Płock, pani Beata Muniak - sekretarz gminy Mały Płock, pani  Joanna Skrodzka -  dyrektor  Banku Spółdzielczego w  Małym Płocku,  pan Zdzisław Połoński - radny powiatu kolneńskiego i  pan Czesław Filipkowski - dyrektor Firmy Ubezpieczeniowej UNIQA.

Dzieciom towarzyszyła dobra wróżka, która dawała pierwszakom dobre rady i wskazówki. Pierwszoklasiści popisali się piękną recytacją wierszy, śpiewem i tańcem. Występy pociech z dumą i rozrzewnieniem  oglądali rodzice. 

 

Po odśpiewaniu hymnu państwowej rozpoczęła się  oficjalna część  uroczystości. Po krótkim przemówieniu pani dyrektor – Barbary Staniszewskiej uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Później nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na uczniów. Pani dyrektor pasowała każde dziecko na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia wielkim ołówkiem. Następnie ślubowanie złożyli rodzice uczniów. 

Uczniowie otrzymali mnóstwo upominków od pani dyrektor i zaproszonych gości.

Z niecierpliwością  oczekiwali końca uroczystości, aby zajrzeć do kolorowych toreb z prezentami. Uroczystość zakończyły krótkie wystąpienia pani dyrektor szkoły i zaproszonych gości. Pierwszakom życzono uśmiechu, radości, miłych chwil spędzonych w szkole i pozytywnych ocen. Po krótkiej sesji zdjęciowej zorganizowanej przez pana Wojciecha Karwowskiego na dzieci czekała kolejna niespodzianka – słodkie przyjęcie przygotowane przez zapobiegliwe mamy. 

Był to dzień pełen wrażeń. Miejmy nadzieję, że spełnią się życzenia pani dyrektor Barbary Staniszewskiej skierowane do pierwszaków:

                                   „A wytrwałości niech nie brakuje,

                                   Niech Was z daleka mijają dwóje,

                                   niech Was jedynki nie spotykają,

                                   a szóstki same się do Was pchają!”

Udostępnij ten artykuł...

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Zbieramy nakrętki dla Juleczki

Ostatnio dodane

Użytkowników:
1
Artykułów:
593
Odsłon artykułów:
2572557
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Chludniach  Rights Reserved.