facebook
^W górę

 • 1 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 2 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 3 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 4 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 5 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.

Szkoła Podstawowa w Chludniach

Oficjalny serwis

  
  
  

30. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka i Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

   20 listopada 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Z tej okazji uczniowie przystroili swoje klasy na niebiesko, natomiast Samorząd Uczniowski  zajął się przygotowaniem apelu oraz tematycznej gazetki. Na lekcjach wychowawczych nauczyciele rozmawiali z uczniami na temat ich praw oraz możliwości ich realizacji w poszczególnych krajach, a także w naszej dzisiejszej rzeczywistości. Uczniowie byli zdziwieni, że są na świecie miejsca, gdzie dzieci nie mogą się uczyć, nie mają prawa do zabawy, są zmuszane do pracy, żyją w ubóstwie. Postanowiły, że od dzisiaj będą bardziej doceniać miejsce, w którym żyją, pamiętając o tym, że tutaj dzieci mają pełne prawa i są osoby, które stoją na straży ich przestrzegania.  

  Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły przyszli ubrani na niebiesko – przyłączyliśmy się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także angażują się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Apel rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiego filmu mówiącego o idei Dnia Praw Dziecka. Następnie wszystkich zebranych powitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego- Patrycja Staniszewska. Dzieci nie tylko głośno mówiły o swoich prawach, ale też uświadomiły wszystkim jakie mają obowiązki. Doskonałym odzwierciedleniem wyjątkowego nastroju jaki nam towarzyszył były słowa piosenki „Mam prawo” zaśpiewanej przez przedszkolaków oraz uczniów klasy I i VI.

Na zakończenie apelu pani Dyrektor Barbara Staniszewska skierowała kilka słów do wszystkich dzieci. Jesteśmy pewni, że dzień 20 listopada na stałe wpisze się w kalendarz uroczystości obchodzonych w naszej szkole.

#dlakażdegodziecka

Kliknij aby przejść do galerii zdjęć.

Udostępnij ten artykuł...

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Chludniach  Rights Reserved.