facebook
^W górę

 • 1 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 2 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 3 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 4 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 5 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.

Szkoła Podstawowa w Chludniach

Oficjalny serwis

  
  
  

„Kto czyta książki, żyje podwójnie”.

Drodzy uczniowie zachęcam was byście w okresie wakacyjnym sięgneli po różnorodne książki i publikacje. Te wakacje będą troche inne. Przez epidemię COVID – 19 nie zawsze będziecie mogli wyjechać tam gdzie byście chcieli. Ale jest na to inny sposób. Możecie podróżować po dowolnych miejscach, innych krajach, kontynentach a nawet planetach. Możecie przenosić się do innych epok i podróżować w czasie. Wystarczy sięgnąć po książkę i wraz z jej bohaterami przeżywać niesamowite przygody, śmiać się, płakać, wzruszać. Oto kilka moich propozycji dla młodszych i starszych czytelników.

1. Niezbędnik, który powinien znaleźć się na półce każdego maniaka „HarregoPottera”. Jeśli przeczytałeś już wszystkie tomy tej powieści to może warto sięgnąć po kontynuację i dowiedzieć się, jakie przygody czekają nie na Harrego ale na jego syna?

Jeśli marzyłeś o tym, aby przenieść się do tego magicznego świata i uczyć się w szkole czarodziejów dzięki kolejnym książkom J.K. Rowling masz szansę na bliższe poznanie przynajmniej części tych krain i niezwykłych, magicznych zwierząt!

2. A może zafascynowały Cię „Igrzyska Śmierci”? Autorka napisała kolejną powieść z  tej serii –„Ballada ptaków i węży” z niej dowiecie się co było wcześniej zanim na świecie pojawiła się Katniss Everdeen. 


 3. Książki z serii, którą znacie i lubicie, bo często je wypożyczacie w naszej szkolnej bibliotece. Warto sięgnąć po kolejne tomy z serii „Dziennik Cwaniaczka”.  Autor napisał już ich 14.

4. A może potwory, magia, przyjaźń i niesamowite przygody, dzieci z nietypowymi umiejętnościami. Wszystko to znajdziesz w książkach Ransom  Riggs z serii „Osobliwy dom pani Peregrine”, których jest już 5.

5. Warto także wyruszyć w podróż z Nelą. Dziewczynka podróżuje po całym świecie, poznaje różnorodną florę i faunę, zaprzyjaźnia się z interesującymi ludźmi i zwierzętami. Zresztą znacie tę bohaterkę, bo też często wypożyczacie książki z tej serii.  Książek z przygodami Neli jest już kilkanaście.

6. Młodszym czytelnikom polecam serię książeczek o Emi, dziewczynce, która ze swoimi przyjaciółmi rozwiązuje zagadki, ratuje przyrodę, pomaga innym.

7. Może wyruszycie w podróż z rodziną Mazurskich. Jest to najbardziej zwariowana rodzina na świecie! Gdy nadchodzą wakacje, postanawiają wyruszyć w podróż życia. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem…

Wszystko jedno po jaką książkę sięgniecie najważniejsze byście czytali. Niech podczas wakacji przyświeca wam myśl Umberto Eco, „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. I to właśnie w czytaniu jest najfajniejsze. Każdego tygodnia możecie mieć kilku nowych przyjaciół, zdobyć niesamowite, a nawet magiczne moce, zwiedzić kilka krajów, poznać dziesiątki nowych miejsc i ludzi.

Udostępnij ten artykuł...

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Chludniach  Rights Reserved.