facebook
^W górę

 • 1 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 2 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 3 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 4 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 5 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.

Szkoła Podstawowa w Chludniach

Oficjalny serwis

  
  
  

Artykuły

„Żywe obrazy z historii Polski”

Lekcje historii to nie tylko daty, nazwiska, przyczyny i skutki. Lekcje historii mogą być zabawne, śmieszne i jednocześnie pouczające. Udowodnili to uczniowie klas IV - VIII naszej szkoły. Wzięli oni udział w projekcie „Żywe obrazy z historii Polski”. Uczniowie otrzymali tytuły obrazów związane z historią naszej ojczyzny w okresie jej upadku. Udział w projekcie był odskocznią od podręcznika i jednocześnie niezwykle ciekawą wyprawą w przeszłość. Głównym celem projektu było stworzenie tzw. „żywych obrazów”, czyli rekonstrukcji dzieł malarskich nawiązujących do ważnych wydarzeń z historii naszego kraju. Uczniowie poszczególnych klas otrzymywali obraz, ich zadaniem było przygotowanie strojów i rekwizytów tak, by jak najwierniej przypominać malarski oryginał, który mieli zrekonstruować. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. W prace nad tworzeniem „żywych obrazów” zaangażowali się także wychowawcy klas podpowiadając różne pomysły i podsuwając zabawne rozwiązania. Do wybranych przez klasy dzieł malarskich uczniowie podeszli bardzo twórczo, przywołując klimat epoki i wagę ukazanego wydarzenia, wkładając w realizację projektu sporą dawkę własnej kreatywności i wrażliwości. Była to ciekawa lekcja i fajna zabawa.

Kliknij aby przejść do galerii zdjęć.

Udostępnij ten artykuł...

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Zbieramy nakrętki dla Amelki

Zbieramy nakrętki dla Amelki

Ostatnio dodane

Użytkowników:
1
Artykułów:
484
Odsłon artykułów:
1807030
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Chludniach  Rights Reserved.