facebook
^W górę

 • 1 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 2 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 3 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 4 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 5 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.

Szkoła Podstawowa w Chludniach

Oficjalny serwis

  
  
  

Artykuły

BohaterON w naszej szkole

BohaterON to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc. W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła dołączyła do tej kampanii. Podczas lekcji historii uczniowie klas IV – VIII poznawali losy powstańców warszawskich, zapoznawali się z przyczynami, skutkami i przebiegiem powstania. W trakcie zajęć oglądali filmy i przedstawienia, słuchali piosenek z tamtego okresu, poznawali losy bohaterów poprzez słuchowiska. Efektami pracy uczniów były plakaty i infografiki. Wszystkie te działania przyczyniły się to poznania lub poszerzenia wiedzy o bohaterach biorących udział w walkach w Powstaniu Warszawskim. Dodatkową atrakcją było wykonanie podczas zajęć plastycznych lub po lekcjach kartek do powstańców. Uczniowie mogli pisać kartki ogólnie do powstańców lub wybrać ze strony projektu biogramy żyjących powstańców i zaadresować swoją kartkę do konkretnej osoby. BohaterON to ciekawa lekcja historii, która wszystkim uczniom bardzo się spodobała.

Kliknij aby przejść do galerii zdjęć.

Udostępnij ten artykuł...

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Chludniach  Rights Reserved.