facebook
^W górę

 • 1 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 2 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 3 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 4 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 5 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.

Szkoła Podstawowa w Chludniach

Oficjalny serwis

  
  
  

Wycieczka do Białowieży

19 października 2022r. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w wycieczce do Białowieskiego Parku Narodowego w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Po przyjeździe do Białowieży spotkaliśmy się z panem przewodnikiem, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał różne historie i ciekawostki związane z Białowieżą. Na początku zwiedziliśmy Muzeum Przyrodniczo-Leśne, gdzie zobaczyliśmy fragmenty ekosystemu Puszczy Białowieskiej, zachodzące procesy ekologiczne. Weszliśmy na wieżę widokową, z której mogliśmy podziwiać przepiękne jesienne widoki. Po pysznym obiedzie udaliśmy się na Kładkę Żebra Żubra. Czekał nas tam spacer drewnianym pomostem przez tereny Puszczy Białowieskiej. Czterokilometrową trasę zakończyliśmy w Rezerwacie Pokazowym Żubrów, gdzie zobaczyliśmy zwierzęta, takie jak: żubry, wilki, dziki. jelenie, sarny oraz łosie. Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy nowo powstały pawilon edukacyjny, w którym mieści się interaktywna, multimedialna przestrzeń edukacyjna na temat żubra. Pomimo kapryśnej pogody zmęczeni ale bardzo zadowoleni bezpiecznie wróciliśmy do domu. W czasie wycieczki uczniowie zdobyli nie tylko nowe wiadomości ale też zintegrowali się ze sobą oraz dobrze się bawili.

Kliknij aby przejść do galerii zdjęć.

Udostępnij ten artykuł...

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Chludniach  Rights Reserved.