facebook
^W górę

 • 1 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 2 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 3 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 4 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 5 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.

Szkoła Podstawowa w Chludniach

Oficjalny serwis

  
  
  

Najważniejszy dzień

 

Wrzesień i październik były pracowitymi miesiącami dla dzieci z Punktu Wychowania Przedszkolnego i uczniów pierwszej klasy naszej szkoły. Dzieci przygotowywały się do najważniejszego dnia w ich życiu – uroczystości pasowania na  przedszkolaka, a także ślubowania i pasowania na ucznia klasy I.

17 października 2017 r. dzieci przybyły do szkoły w  galowych strojach. Od rana panowała świąteczna atmosfera.  Uroczystość uświetnili znakomici goście – wójt gminy Mały Płock – pan Józef Dymerski i proboszcz parafii Mały Płock – ksiądz kanonik  dr Jan Pieńkosz. Po serdecznym przywitaniu przez panią dyrektor – Barbarę Staniszewską,  dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie.  Recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, tańczyły i rozwiązywały zagadki. Małych aktorów egzaminowały  Duchy Szkoły w Chludniach, w których role wcielili się uczniowie klasy czwartej.Duchy uznały, że dzieci są przygotowane do nauki w szkole:

„Cóż tu powiedzieć – egzamin zdany!

Takie dzieciaki  chętnie witamy!

Sporo już wiecie, sporo umiecie,

dalej się tutaj kształcić będziecie!"

Po zakończonej części artystycznej,  przed pocztem flagowym,  pierwszacy złożyli uroczyste ślubowanie, a przedszkolaki przyrzeczenie. Zgodnie z tradycją naszej szkoły ślubowanie złożyli również rodzice dzieci. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia i przedszkolaka, wielkim, kolorowym ołówkiem. Główni bohaterowie uroczystości otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od pani dyrektor i pana wójta. Na zakończenie uroczystości pani Agnieszka Włodkowska reprezentująca rodziców zaprosiła dzieci i dorosłych na „słodkie przyjęcie”.

Dziękujemy szanownym Gościom i Rodzicom za ten wspaniały dzień.

Kliknij aby przejść do galerii zdjęć.

Udostępnij ten artykuł...

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Chludniach  Rights Reserved.