facebook
^W górę

 • 1 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 2 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 3 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 4 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 5 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.

Szkoła Podstawowa w Chludniach

Oficjalny serwis

  
  
  

Dzień rodziny

   

   1 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy wspólne święto rodziców i dzieci – Dzień Rodziny. W tym celu zorganizowaliśmy festyn by uczcić wspólną zabawą znane wszystkim święta: Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. Był to miły sposób spędzenia czasu w gronie najbliższych.

   Na początku wszystkich przybyłych powitała pani dyrektor Barbara Staniszewska. Życzyła wszystkim miłej zabawy i dobrych humorów. Każdy został poczęstowany cukierkami i lodami – by zrobiło nam się słodko. Pogoda tego dnia była trochę kapryśna i pokrzyżowała nam plany. Część zabaw musieliśmy przenieść do budynku bo na zewnątrz było dość zimno i wietrznie. W szkole dzieci wspólnie z rodzicami malowały plakaty zachęcające do czytania, a później wszyscy zgromadzeni, dzieci, rodzice i nauczycie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytanie - „Jak nie czytam jak czytam” - bijąc rekord w jednoczesnym czytaniu.

   Po czytaniu przyszedł czas na zabawę. Przed szkołą czekały już na wszystkich dwa wozy strażackie i przygotowane przez strażaków pokazy. Dzieci mogły wsiąść do wozu strażackiego i się nim przejechać. Stworzono dwie drużyny strażackie chłopców i dziewczynek  - dzieci wykonywały polecenia strażaków i  „gasiły” pożary. Po tych emocjach był czas na odpoczynek i poczęstunek przy ognisku. Było pieczenie kiełbasek i ziemniaków. W międzyczasie dzieciaki grały z rodzicami w piłkę. Brały udział w zabawach i konkursach. Rozpoznawały smaki różnych warzyw i owoców w kąciku zdrowia. Dużo śmiechu było podczas zabawy w jedzenie czekolady nożem i widelcem – podczas takiej degustacji jedzący musiał być ubrany w kapelusz, szalik i rękawiczki.

   Mimo niezbyt ładnej pogody i niskiej temperatury w naszej szkole było ciepło i miło. W rodzinnym gronie wszyscy czuli się bardzo dobrze. To był udany dzień.

Kliknij aby przejść do galerii zdjęć.

Udostępnij ten artykuł...

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Chludniach  Rights Reserved.