facebook
^W górę

 • 1 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 2 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 3 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 4 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 5 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.

Szkoła Podstawowa w Chludniach

Oficjalny serwis

  
  
  

Szkolne Jasełka Bożonarodzeniowe

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych Świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie, jak co roku, w specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii z jednej strony ukazującej Betlejem, z drugiej zaś domowe zacisze i współczesną rodzinę zaprezentowali Jasełka szkolne.

Przy żłobie Jezusa spotkali się pasterze, anioły, Matka Boża, Józef oraz Trzej Królowie. Były osiołki, ptaszki i inne zwierzęta. Z drugiej strony, współczesna rodzina ukazana w dniu Wigilii, czekająca z utęsknieniem na przyjście Jezusa, a tym samym na spędzenie rodzinnych Świąt, których nie miała od dobrych kilku lat. Tegoroczne Jasełka to obraz ukazujący wiele współczesnych rodzin stających w obliczu migracji zagranicznych, gdzie jeden z rodziców wyjeżdża za granicę w celach zarobkowych dla polepszenia sytuacji ekonomicznej. To obraz tęsknoty za pełną rodziną i wspólnie spędzonym czasem. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa.

Całej inscenizacji przyglądali się zaproszeni goście między innymi: proboszcz Parafii w Małym Płocku-ks dr Jan Pieńkosz, wójt Gminy Mały Płock-pan Józef Dymerski, sekretarz Gminy Mały Płock-pani Beata Muniak, Radny Gminy Mały Płock-pan Władysław Supiński,  dyrektor ZOPO w Małym Płocku-pani Alina Duchnowska, a także byli dyrektorzy szkoły, emerytowani nauczyciele oraz pracownicy obsługi i rodzice. Po przedstawieniu Pani Dyrektor wraz z Księdzem  Proboszczem oraz Panem Józefem Dymerskim złożyła wszystkim obecnym  świąteczne życzenia. Dopełnieniem uroczystości było wspólne przełamanie się opłatkiem.

Kliknij aby przejść do galerii zdjęć.

Udostępnij ten artykuł...

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Chludniach  Rights Reserved.