facebook
^W górę

 • 1 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 2 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 3 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 4 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
 • 5 Witamy wszystkich odwiedzających...
  Chludnie – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim, w gminie Mały Płock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.

Szkoła Podstawowa w Chludniach

Oficjalny serwis

  
  
  

„Polska tańcem malowana” oraz pożegnanie zimy w Wesołym Przedszkolu w Chludniach.

Koncert filharmonii w Wesołym Przedszkolu w ChludniachDnia 20 marca 2014r. w Punkcie Wychowania Przedszkolnego w Chludniach, realizowanego w ramach projektu „Wesołe Przedszkole” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, została przedstawiona audycja muzyczna, pt. ,,Polska tańcem malowana”. Występ z zaciekawieniem oglądały nasze maluchy oraz dzieci ze szkoły podstawowej. Audycja muzyczna w ciekawy i przystępny sposób prezentowała 5 podstawowych tańców polskich: poloneza, mazura, krakowiaka, kujawiaka i oberka. Tancerze kilkakrotnie przebierali się do poszczególnych tańców np. poloneza tańczono w strojach karmazynowej szlachcianki i szlachcica zaściankowego, krakowiaka w strojach krakowskich, a kujawiaka i oberka w podlaskich.

Przed każdym tańcem pani, prowadząca audycję, prezentowała charakterystyczne elementy poszczególnych strojów, ciekawie je opisując. Dzieci aktywnie uczestniczyły w występie  śpiewając, tańcząc oraz bawiąc się w wyklaskiwanie przy „klepanym”. Zarówno dzieci jak i dorośli byli zachwyceni strojami, tańcami wykonanymi przez profesjonalnych tancerzy, przyśpiewkami i piosenkami ludowymi śpiewanymi przez prowadzącą a także dynamicznym akompaniamentem muzycznym wykonanym przez pana akordeonistę.

Następnego dnia, 21 marca, pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy upragnioną wiosnę. Ranek w przedszkolu minął na rozmowie na temat zwyczaju topienia marzanny oraz zapoznaniu się z piosenką „Marzanna”. Zaraz po śniadaniu dzieciaki z zapałem rozpoczęły wykonywanie „zimowej panny”, każdy chciał mieć swój udział we wspólnej zabawie. Następnie, śpiewając wiosenne piosenki i niosąc naszą marzannę, wyruszyliśmy z przedszkola aby przejść nad pobliską rzeczkę i pożegnać zimę. Wracając ze spaceru udaliśmy się na plac zabaw by w towarzystwie cieplutkiego słoneczka spędzić resztę pierwszego wiosennego dnia.

Boguska Ewa


Udostępnij ten artykuł...

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Chludniach  Rights Reserved.